Opublikowany przez: Familiepl 2020-02-17 14:26:32
Autor zdjęcia/źródło: zdjęcie - mat. promocyjne partnera atykułu
Trzymetrowe i trójwymiarowe ptaki jeżdżące na łyżwach, akrobaci tańczący na linach, trampolinach i rękach, obrotowa scena 360 stopni, zapierające dech w piersiach efekty specjalne i wspaniała oprawa muzyczna to tylko wybrane elementy show, które przyjedzie do Warszawy w ramach międzynarodowego turne z rewią Angry Birds on Ice. Kultowe ptaki prosto z gier i filmów teraz pojawią się w nowej odsłonie w spektakularnym, familijnym widowisku łączącym łyżwiarstwo figurowe, akrobacje, parkour i inne dyscypliny sportu. Pokazy odbędą się w warszawskiej hali Torwar już 29 lutego o godzinie 13.30 oraz 17.00.
Fani Angry Birdsów, miłośnicy łyżwiarstwa i rodzinnej rozrywki mogą spodziewać się wspaniałego show. Widzowie poznają nowe przygody wiecznie zagniewanego Czerwonego Reda, szybkiego jak błyskawica Chucka i mistrza efektów specjalnych – Bomby. Na scenie pojawią się też król świń – wygłodniały Leonard, który wraz ze swoją świńską świtą przysporzy ptakom wielu kłopotów oraz Potężny Orzeł. W sumie, podczas rewii publiczność zobaczy kilkanaście trzymetrowych, trójwymiarowych ptaków, które dadzą niezapomniany popis artystycznej jazdy na łyżwach, będą też rozmawiać i śpiewać! Ptasim łyżwiarzom towarzyszyć będą przebrani za świnie akrobaci, którzy zatańczą na linach trampolinach i… rękach.
- Przygotowując spektakl, stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem - musieliśmy połączyć jazdę na łyżwach z akrobacjami cyrkowymi. Artyści wcielający się w postaci świń, nie jeżdżą na łyżwach, za to robią akrobacje i skaczą na trampolinach. Na łyżwach tańczą natomiast ptaki, dzięki czemu są szybsze od świń, co idealnie podkreśla też fabułę całego przedstawienia i nadaje mu właściwą dynamikę. Ptaki są trójwymiarowymi, żywymi marionetkami wysokimi na trzy metry, które jeżdżą na łyżwach i rozmawiają - wyjaśnia reżyser Angry Birds On Ice, Juraj Benčík, jeden z pierwszych Słowaków występujących we wspaniałym Cirque du Soleil.
Scenicznych smaczków w trakcie rewii jest więcej. O nietypowych rozwiązaniach choreograficznychopowiada Renata Aleksander, kilkukrotna Mistrzyni Słowacji w łyżwiarstwie figurowym, trener i pedagog, która w swojej dotychczasowej karierze występowała z najlepszymi artystami z różnych dziedzin (m.in. Katariną Witt czy Johnem Travoltą).
- Podczas całego show na środku sceny umieszczona jest ogromna konstrukcja, która imituje ptasie wzgórze. Opracowując choreografię musiałam zadbać o to, by ten element scenografii nie zdominował przedstawienia, a jednocześnie, żeby wszyscy widzowie mieli dobrą widoczność z każdego miejsca trybun, zaś łyżwiarze mogli podczas jazdy eksponować piękno prezentowanego układu łyżwiarskiego. Nie lada wyzwaniem było także stworzenie gestykulacji i choreografii dla poszczególnych postaci, które występują w ogromnych kostiumach. Kostiumy ptaków to gigantyczne konstrukcje, ważące prawie 20 kilogramów, które nie są łatwe do noszenia, a co dopiero do poruszania się w nich na łyżwach! Artyści grający ptaki wykonali ciężką pracę, by oddać wszystkie emocje swoich postaci - za pomocą tańca i poprzez śpiew czy dialogi. Zdradzę, że ptaki nie poruszają dziobami, więc ich mimikę, zmianę nastroju należało pokazać właśnie ruchem i muzyką. Warto podkreślić, że przy pracy nad rewią spotkało się wielu wybitnych artystów z różnych dziedzin sztuki i sportu, dzięki czemu udało nam się stworzyć naprawdę wyjątkowe widowisko.
W trakcie przedstawienia, podzielonego na dwie czterdziestominutowe części, widzowie przeniosą się na ptasie wzgórze, gdzie podczas najdłuższej nocy w roku mają wykluć się pisklęta. Dla ptaków to najważniejsza noc w roku, dlatego dokładają wszelkich starań, by wszystko poszło zgodnie z planem. Jednak okazuje się, że ich najwięksi przeciwnicy – świnie - z Leonardem na czele, chcą im odebrać najcenniejszą rzecz, przyszłe pisklęta, ptasie jajka.
Kto zwycięży w tej walce? Jakimi sposobami ptaki będą się bronić przed świniami? Czy wszystkie pisklaki wyklują się bezpiecznie nim wstanie nowy dzień? Odpowiedzi na te pytania poznają widzowie warszawskich przedstawień.
Więcej informacji na: https://www.angrybirdsonice.com/pl
Bilety w sprzedaży na: ebilet.pl
O twórcach:
Twórcami rewii Angry Birds on Ice są znakomici artyści, doświadczeni w pracy dla najlepszych rewii świata (CirqueduSoleil, Holiday on Ice).
Reżyserem całego przedsięwzięcia jest JurajBenčík – słowacki scenarzysta, aktor, lalkarz, mim, dramaturg oraz pedagog z olbrzymim doświadczeniem zdobytym w kraju i za granicą. Jest autorem ponad trzydziestu przedstawień scenicznych i projektów cyrkowych. Od ponad 25 lat zajmuje się również działalnością pedagogiczną. JurajBenčík jest jednocześnie jednym z pierwszych Słowaków występujących we wspaniałym CirqueduSoleil oraz jedynym słowackim aktorem, który wszedł na stałe w skład jego zespołu artystycznego.
Choreografię rewii stworzyła Renata Aleksander, znana polskim widzom z programu Gwiazdy tańczą na lodzie, (Dancing on ice), gdzie była jurorem i trenerem wszystkich celebrytów, par łyżwiarskich. Wielokrotna mistrzyni Słowacji w łyżwiarstwie figurowym, doświadczona pedagog, trener i choreograf łyżwiarstwa figurowego, koordynator, organizator i założyciel szkoły łyżwiarskiej ICE&FUN. W swojej dotychczasowej karierze współpracowała w różnych międzynarodowych projektach z najlepszymi łyżwiarzami i artystami z różnych dziedzin (m.in. Katarina Witt, Claudia Leistner, Lisa Stansfield czy John Travolta). Doświadczeniem, które zyskała również podczas dziesięcioletniej pracy w rewii Holiday on Ice, teraz wzbogaca show AngryBirds on Ice.
Scenografię stworzył Jozef Ciller – światowej sławy scenograf i twórca kostiumów. Pracował jako pedagog w dwudziestu państwach, tworząc około 450 scenografii - nie tylko teatralnych, lecz także filmowych i telewizyjnych. Jego prace uhonorowano licznymi nagrodami. Aktualnie jest profesorem na Akademii Sztuk Scenicznych, pracując jednocześnie w macierzystym teatrze w mieście Martin.
Oskar Rózsa, jedna z najbardziej znanych osobistości słowackiej sceny, jest twórcą muzyki do rewii. Multiinstrumentalista, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny, absolwent dyrygentury orkiestralnej na Akademii Sztuk Scenicznych. Jego dorobek obejmuje ponad 500 udanych nagrań i wspólnych koncertowych dzieł ze słowackimi i zagranicznymi artystami. Oskar jest również autorem muzyki do czterech filmów fabularnych i wielu przedstawień teatralnych.
Piosenki do widowiska napisał Štefan Benčík - autor tekstów, dramaturg, tłumacz i lektor. Absolwent University of Cambridge, współtworzył wiele spektakli teatralnych pracując jako dramaturg, asystent reżysera, czy współautor libretta.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.